Home » Lajme, Vendore » Thaçi: Marrëveshja zhbllokon Kosovën

Thaçi: Marrëveshja zhbllokon Kosovën

Presidenti Hashim Thaçi deklaroi në Jerevan të Armenisë se ka marrë mbështetje se Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë marrëveshje obliguese në rrafshin ndërkombëtar.

Ai tha se nga takimet e shumta që ka pasur me liderë të ndryshëm perëndimorë, ka marrë mbështetjen që të lëvizet konkretisht me hapa drejt arritjes së marrëveshjes. /RTK/

Shto koment

Duheni të Logoheni për të komentuar.

© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch