Home » Lajme, Ndërkombëtare » THAÇI NË SHBA DO TË TAKOHET ME POMPEON, BOLTONIN DHE BUSHIN

THAÇI NË SHBA DO TË TAKOHET ME POMPEON, BOLTONIN DHE BUSHIN

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara, ka bërë të ditur se do të takohet me Sekretarin amerikan, Mike Pompeo, këshilltarin amerikan për Siguri Kombëtare, John Bolton  dhe me ish Presidentin amerikan, George Bush.

Thaçi ka thënë se me partnerët amerikanë do të bisedojë rreth arritjes së një marrëveshje përfundimtare me Serbinë, e cila sipas tij do t’i mundësonte Kosovës një ulëse në Kombet e Bashkuara, anëtarësim në NATO dhe Bashkim Evropian, përcjell lajmi.net.

Shkrimi i plotë i Presidentit në faqen e tij zyrtare të Twitter:

 

STARTING MY WEEK IN DC, MEETING @SECPOMPEO & NSA @AMBJOHNBOLTON TO DISCUSS OUR STRATEGIC BILATERAL ALLIANCE & PROGRESS IN REACHING COMPREHENSIVE AGREEMENT BTWN #KOSOVO#SERBIA ENABLING @UN@NATO & EU MEMBERSHIP FOR #KOSOVO. LOOKING FWD TO MEET PRESIDENT BUSH IN TEXAS AS WELL!

PIC.TWITTER.COM/V1GXC5YGBV

— HASHIM THAÇI (@HASHIMTHACIRKS) NOVEMBER 25, 2018

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch