Home » Politikë » Thaçi: Rruga e kombit do të shkoj deri në Medvegjë

Thaçi: Rruga e kombit do të shkoj deri në Medvegjë

Gjatë Konventës së  PDK-së ku dhe i rikonfirmua si lider i këtoj subjekti politik kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se rruga e kombit do të shkoj deri në Medvegjë. Ai ka folur edhe për Bashkimin kombëtar po një bashkim në familjen e Evropiane.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, HashimThaçi ka thënë se rruga e kombit do të shkoj deri në Medvegjë. Ai duke ju drejtuar të pranishmëve në Konventën e PDK-së, ka thënë se autostrada e filluar nga Vërmica në kufi me Shqipërinë, do të vazhdoj deri në Besi për të përshkruar tërë Gollakun dhe do të lidhet me Medvegjën. Më tej kryeministri Thaçi tha se do të vazhdojnë punimet në rrugët magjistrale, duke i vënë theks të veçantë magjistrales Prishtinë-Podujevë. Vlen të ceket se gjatë Kongresit të VI -të të Partisë Demokratike të Kosovës, kryeministri Thaçi ka folur edhe për bashkimin kombëtar shqiptar.,,Bashkimin kombëtar e kanë vulosur dëshmorët e kombit dhe bashkimi do të ndodh në familjen Evropiane ”ka përfunduar Thaçi./H.H/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress