Home » Lajme, Ndërkombëtare » Thaçi: Unë skam bërë asnjë krim dhe se lufta e UÇK-së ishte lufte e drejtë për liri të Kosovës

Thaçi: Unë skam bërë asnjë krim dhe se lufta e UÇK-së ishte lufte e drejtë për liri të Kosovës

“Sapo përfundova dëshminë në dhomat e specializuara. Më vjen mirë që për katër ditë me radhë kisha mundësinë të japë sqarimet e mia për aktivitetin tim gjatë luftë”, ka thënë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. 

Ai ka folur për medie pas përfundimit të intevistimit në Zyrën e Prokurorit Special në Hagë.

“Tani mbetet prokurorit dhe gjyqtarit ta gjykojë dëshminë time. Unë besoj se do të gjykohem drejt dhe paanashëm në atë cka kam dëshmuar. Unë skam bërë asnjë krim dhe se lufta e UÇK-së ishte lufte e drejtë për liri të Kosovës”

Ndërsa ai ka thënë se nuk ka të drejtë të flasë për cfarë është pyetur.

“Unë sonte nuk e kam të drejtën që të flasë lidhur me asnjë informacion lidhur me dëshminë time tash e katër ditë”, perfundoi ai. 

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch