Home » Sport » United e Liverpool shtyhen për Shaqirin

United e Liverpool shtyhen për Shaqirin

Manchester United i është bashkuar rivalit të hidhur Liverpool në ndjekje të super-yllit të Baselit dhe Zvicrës, kosovarit Xherdan Shaqiri.

Sipas një raporti të Daily Mirror klubi nga Anfield e ndiqte Shaqirin (artikulli e quan Messi i ri )që prej kohës së Roy Hodgson, dhe drejtori futbollistik i klubit Damien Comolli e ka parë disa herë duke luajtur. Me humbjen e Darren Fletcher dhe lëndimet e Anderson e Cleveryl, United i është bashkuar garës duke iu afruar agjentin të tij.

Shaqiri ishte arkitekt i eliminimit të skuadrës së Sir Alex Ferguson nga Liga e Kampionëve. /indeksonline/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch