Home » Kulturë, Lajme, Ndërkombëtare » Urim i Shoqatës´´Trojet e Arbrit´´për Festën e Pashkëve

Urim i Shoqatës´´Trojet e Arbrit´´për Festën e Pashkëve

Shoqata e Intelektualëve Shqiptarë´´Trojet e Arbrit´´ ju uron të gjithë shqiptarëve të besimit katolik, festën e Pashkëve.Urojmë që kjo festë t´iu sjellë në familjet tuaja gëzim,begati, paqë dhe mirëqenie.Një urim i veçantë për intelektualët, veprimtarët dhe përkrahësit e shoqatës sonë të cilët për pesëmbëdhjetë vjet me radhë na përkrahën në rrugën tonë të përbashkët drejtë ndriçimit të historisë shqiptare e forcimit të ndjenjës kombëtare.Urojmë që kjo festë e Pashkëve të jetë festë e cila shërben për bashkimin e popullit tonë shqiptarë dhe  mirëkuptimit ndërvllazëror!

Urime,gëzuar e me sh´net Pashkët!

Shoqata´´Trojet e Arbrit´´

Nue Oroshi kryetar

Leonora Laçi Sekretare e Përgjithshme

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch