Home » Lajme, Vendore » URIME FESTËN E KURBAN BAJRAMIT

URIME FESTËN E KURBAN BAJRAMIT

Të gjithë shqiptarve dhe myslimanëve, kudo që janë i

UROJMË FESTËN E

KURBAN BAJRAMIT

Ne shqiptarët e Luginës ë Preshevës që jetojmë e punojmë në Kosovë, me rastin e kremtimit kësaj feste të bekuar, urojmë nga zemra që të gjithë të festojnë në lumturi, begati e mirëqenie, dashuri dhe solidaritet, pranë familjeve, të afërmve dhe më të dashurve.

Urojmë që Zoti i Madhëruar t’ua pranoj sevapet e prerjes së kurbanëve, si dhe të gjitha lutjet, ibadetet e sakrificat ndaj Krijuesit.

Zoti i Madhëruar i bekoftë të gjithë shqiptarët dhe myslimanët, kudo që janë!

Me respekt e dashuri,

Kryetari,

Nehat Hyseni

Prishtinë, më 31 gusht 2017

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch