Home » Lajme » Urime vendëkalimi kufitar në KAPI të Medvegjës

Urime vendëkalimi kufitar në KAPI të Medvegjës

Urojm që edhe në Muhoc, Breznicë e Dobrosin të hapen dhe zyrtarizohen vendëkalime kufitare .

Sa më shum vendëkalime kufitare e investime ndërkufitare duke bërë projekte për grante nga BE-ja për  IPA I dhe IPA II që ndahen dhe jan të dedikuara për bashkëpunim ndërkifitar .

Do të duhej binjakzime,vllazërime në mesë të Komunave Prishtinës, Gjilanit, Kamenicës, Vitisë, Kumanovës dhe Likovës   në njërën anë me Krahinën  shqiptare që përfshin komunat Medvegjë,Bujanoc e Preshevë.

refik-hasani-2

28   tetor  2016

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch