Home » Kulturë, Lajme, Ndërkombëtare » “Valsi i lumturisë” i Ylljet Aliçkës botohet në Francë

“Valsi i lumturisë” i Ylljet Aliçkës botohet në Francë

Me kënaqësi dhe gëzim ju njoftoj se sapo qarkulloi në Francë romani “Valsi i lumturisë” i shkrimtarit Ylljet Aliçka nga shtëpia e njohur botuese L’esprit du temps, përkthyer nga Michel Aubry,  me parathënie nga Ismail Kadare, i cili ndër të tjera shkruan: «Një roman i shkruar me art dhe dinjitet».
Ky roman ka qarkulluar për herë të parë në shqip nga Botimet Toena, më 2014.

Ps : Ky roman ka qarkulluar gjithashtu në Itali vitin e kaluar me titullin “Il sogno italiano”.
Me respekt për vëmendjen tuaj,
Irena Toçi Drejtore e përgjithshme
Botimet ToenaRruga “M. Gjollesha”K.P. 1420Tirane – AlbaniaTel. ++355 422 40 116Cel. ++355 68 20 677 11 botimet.toena@gmail.comredaksia@toena.com.alirena.toci@gmail.com
www.toena.com.alwww.facebook.com/botimet.toena
https://twitter.com/TOENABOTIME1
www.instagram.com/botimet_toena

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch