Home » Kulturë » Vazhdojn festimet ne Bujanoc

Vazhdojn festimet ne Bujanoc

Festa finale e fundvitit do te mbahet ne Shtepin e Kultures me 2 Janar

Pas festimeve ne naten e pare, dhe paralajmrimeve per naten e dyte (1 janar) ku kryesisht ahengjet jane mbajtur dhe do te mbahen me muzik playback, (muzik me  kompjuter apo DJ), permbyllja e festes per ardhjen e vitit te ri do te behet per here te pare me muzik live.

2 Janari per te gjithe  ka mundesi te mbahet mend si ahengu me I organizuar dhe me muziken me te mire te mbajtur ndonjehere ne Bujanoc. Kenaqesin per te kenduar kengen e mirefillt shqipe dhe per te interpretuar muziken rock classic do ta kete kengetari Besart Halimi se bashku me grupin Haliband, grup qe perbehet nga “legjendat e gjalla” te cilet kane interpretuar ne grupet ma te famshme shqiptare (Minatori, Gjurmet, 403, Asgje Sikur Dielli, Iliret, Oda, Menkis).

One Response

  1. genti thotë:

    Shyqir qe po ka ende djem te ri qe po kan vullnet me organizu dicka ne Bujanoc pa ndikim te partive politike, se koheve te fundit na myti fushata parazgjedhore, me lloj-lloj organizimi.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress