Home » Kulturë » Vazhdon kuizi shkollor ‘ Lugina Garon ‘

Vazhdon kuizi shkollor ‘ Lugina Garon ‘

Edhe këtë vit do të vazhdoj kuizi shkollor ‘ Lugina Garon ‘ i organizuar nga Radiotelevizioni Presheva dhe Radiotelevizioni Spektri nga Bujanoci. Xhiroja e parë e kuizit në fjalë do të fillojë sonte ndërkaq pjesëmarrëse në garim do të jenë të gjitha shkollat fillore të komunave Preshevë e Bujanoc me përjashtim të shkollës fillore Naim Frashëri nga Bujanoci e cila nuk merr për arsye të pa baza, është shprehur kështu organizatori i kuizit Zejnulla Dauti njëherit redaktor në radio Preshevë. Garës do ti nënshtrohen sonte në kuiz nxënësit e shkollës fillore Migjeni nga Caravajka dhe nxënësit e shkollës fillore Dituria nga Corrotica. Sipas fjalë të organizatorit juria e këtij kuiz është në përbërje të përfaqësuesve nga shkollat garuese dhe kryetari i jurisë profesor Alixhemal Salihu. Janë gjithsej 20 xhiro që do ti realizoj kuizi shkollor Lugina Garon i organizuar nga stafi i Radiotelevizionit Presheva./RTP/

One Response

  1. AR.V.S. thotë:

    E NDRUARA UDHEHEQESE DUHET TE JENI KORREKTE GJAT UDHEHEQJES SE KUIZIT .NZENESIT JANE TE GJITH TE BARABART PORE JU I KENI SIMPATIT NDAJ DYSA NZ E TE TJERET I DISKRIMINONI DUHESH TA DISH NJ GJE E TILL ESHTE KRIM NADAJ FEMIJEVE KESHTU NUK SHKOJME PER PARA KUR NZ FLASIN ME NZ NE GARIM NUK JU TERHEQNI VEREJTEN POR E KALONI NE HESHTJE ASOCIACIONET JANETE DYTURA NGA NZ ENDE PAJ ZBULUE SHTYLLAT QKA EDHE NZ PAS KRYRJES SE KUIZIT IU TREGOJNE SE NE E KEM PAS TE NJOHUR ASOIACIONIN KJO NUK BEN KESHTU NESE KA NDODH METE VERTET ASHTU JUDUHET TE LARGONI NGA UDHE HEQJA EDHE SI I LEJONI TE MARIN PJESE 5,6 ARSIMTAR TE NJE SHKOLE TE PREZENTOJNE KUR ESHTE MARR VENDIM GJAT KONSULTIMEVE NE TVP QE VETEM NJE KA DREJT TE PREZENTOJ PI SHKOLES SEPSE ARSIMTARET JU PER SHPERITIN NZ TE VET JU NUK REAGONI ME PERJASHTIM TE NJE ARSIMTARI TE KUTURES MUZIKORE DHE PROFESORI AI XHEMAJI QDO RRESPEKT PER TO KESHTU NUK BENE NUK ESHTE NE PYTJE SE KUSH PO FITON PORE PUNEN NUK E BENI MIRE SE FEMIJT JANE T BARABART TE GJITH PA MARR PARASYSH NGA VIJN.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch