Home » Lajme, Vendore » Vazhdon seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Preshevës

Vazhdon seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Preshevës

Kuvendi Komunal i Preshevës pasi shqyrtoi pikën e parë të rendit të ditës ” Vendim për ngritjen dhe mirëmbajtjen e përmendoreve, pllakave përkujtimore dhe muraleve në territorin e Komunës së Preshevës” e miratoi me votim unanim nga të gjithë këshilltarët e Kuvendit.

Pas saj, pas iniciatives qytetare per ngritjen e Lapidarit, komisioni perkates per emertimin e shesheve, permendoreve dhe rrugeve pas shqyrtimit te te njejtes ia paraqet Kuvendit per shqyrtim dhe miratim te lokacionit.

Pritet qe, pas nje pauze prej 30 minutash kuvendi ta vazhdoj seancen e jashtezakonshme te saj.

 

One Response

  1. Ad Tropoja thotë:

    nese hiqet memoriali, do te ndertoj aq memoriale ne kufirin Kosove Serbi sac ka edhe emra ne te!

    me kerkoni ne Tropoje!

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress