Home » Lajme, Ndërkombëtare » Viola Von Cramon: BE-ja t’i reagojë Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve

Viola Von Cramon: BE-ja t’i reagojë Beogradit për pezullimin e adresave të shqiptarëve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka reaguar për çështjen e pezullimit të adresave të shqiptarëve që banojnë në Serbi.

Von Cramon ka replikuar në postimin e kryetarit të Preshevës, Shqiprim Arifi i cili ka shkruar se pezullimi i adresave të shqiptarëve në Serbi është sistematike.

“Ky është një problem i madh dhe duhet të adresohet urgjentisht në Beograd nga Përfaqësuesi i Lartë i BE’së, Josep Borell, Emisari Special Miroslav Lajçak dhe Komisioneri Oliver Varhelyi”, ka shkruar Von Cramon.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch