Home » Lajme » VIZITË në BURGUN e BEOGRADIT

VIZITË në BURGUN e BEOGRADIT

Dje, më 01 Dhjetor 2011, Delegacioni i Kuvendit komunal të Preshevës, i përbërë nga
Orhan Rexhepi, nën-Kryetar dhe Naser Pajaziti Sekretar i këtij Kuvendi vizituan të
burgosurit politik shqiptarë në Burgun qendrëror të Beogradit, të cilët janë dënuar
dhe po akuzohen për krime lufte kinse të kryera ndaj serbëve në Komunën e Gjilanit
me rrethinë gjatë vitit 1999.
 
Vizita u krye katër ditë para seancave të Gjykatës së Apelit, që do të mbahen më
datat 05, 06 dhe 07 Dhjetor 2011.
 
U vërejt se gjendja e tyre shëndetësore është deri diku stabile, derisa gjendja e
tyre morale, si zakonishtë është shumë e fortë.
 
 
 
02. 12. 2011
Preshevë
Info-LKSH

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch