Home » Lajme, Opinione » VOTA NUK SHITET

VOTA NUK SHITET

Nga Kelmend Ahmetaj (Kelmend Keli Vuthaj)

Kështu matet karakteri dhe vlefta e njeriut.
Vota nuk shitet.
Me votë transmeton të ardhmen tate e të fëmijëve të tu.
Në se ti, prind e shet votën këtë do ta bëjnë edhe fëmiu jot.
Vota asht asht e çmuar.


Kelmend Ahmetaj, përndryshe: Kelmend Keli Vuthaj, është një ndër qindra djemtë ma të mirë të botës e kohës shqiptare, njeri i biznesit, i Shoqërisë Civile, me një fjalë të vetme: shqiptar i mirë. Njiherit dhe Kordinator i “Gazeta e Alpeve” për krahinën e Plavë-Gucisë me rrethina.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch