Home » Sport » Wigani e ndal Chelsean!

Wigani e ndal Chelsean!

Skuadra e fundit në tabelë,Wigan ka arritur të ndal Chelsean me barazim i cili u mbyll me rrezultat 1-1.

Pjesa e parë ishte interesante që nga fillimi e deri në fund edhe pse nuk pati gola.

Chelsea kishte më shumë raste por nuk arritit që të mposhtë portierin e Wiganit që ishte i disponuar për lojë.

Në pjesën e dytë loja ishte shumë më interesante që nga minuta e parë.

Chelsea e dominoi tërë takimin derisa pas asistimit nga 50 metra i Ashley Cole,Daniel Sturridge me të djathtën kaloi blutë në epërsi.

Që nga kjo minutë në fushë u pa vetëm Wigani e cila sulmoi derisa Cech pas gabimit katastrofal i mundësoi Gomezit që të barazoi rrezultatin 1-1 (88′)

Edhe pse kishte edhe raste tjera shënimi rrezultati nuk ndryshoi dhe Chelsea mbeti e befasuar tërësisht.

H.H

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch