Home » Sport » Xhaka i sjell fitoren Zvicrës

Xhaka i sjell fitoren Zvicrës

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar fitore minimale kundër Luksemburgut në një ndeshje miqësore.

Heroi i ndeshjes ishte shqiptari Granit Xhaka, i cili shënoi golin e vetëm në këtë përballje.

Goli i fitores erdhi në minutën e nëntë, kur pas një loje të mrekullueshme, Admir Mehmedi asistoi te Xhaka, dhe ky i fundit e plasoi në rrjet.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch