Home » Lajme, Ndërkombëtare, Sport » Zvicra fton 5 shqiptarë, është edhe Behrami

Zvicra fton 5 shqiptarë, është edhe Behrami

Në listën e tij janë edhe pesë futbollistët shqiptarë, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili.

rajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviq ka bërë publike listën për dy ndeshjet e “Play-offit” ndaj Irlandës Veriore.

Në listën e tij janë edhe pesë futbollistët shqiptarë, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili.

Në fakt, Behrami ishte i dyshimtë për këto dy ndeshje për shkak të lëndimit, megjithatë është ftuar.

Takimi i parë do të zhvillohet në Belfast më 9 nëntor, derisa ai i kthimit në Bazel më 12 nëntor.

Këto dy takime janë shumë të rëndësishme, pasi vendoset se kush do të kualifikohet në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Shto koment

Duheni të Logoheni për të komentuar.

© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch