Home » Sport » Zvicra, me 7 shqiptarë në dy ndeshjet e ardhshme

Zvicra, me 7 shqiptarë në dy ndeshjet e ardhshme

xhemailiTrajneri i Përfaqësueses së Zvicrës në futboll, Vladimir Petkoviq, ka kompletuar skuadrën e tij për dy ndeshjet miqësore që do të zhvillohen gjatë marsit kundër Irlandës dhe Bosnjës.

Ekipin e përfaqësueses së Zvicrës në futboll në ndeshjet më 25 mars në Dablin kundër Irlandës dhe më 29 mars në Zürich e përbëjnë më shumë se gjysma futbollistë me origjinë shqiptare.

Behrami etjMe Tarashajn bëhen 7  shqiptarë te përfaqësuesja e Zvicrës, pasi përpos tij, janë edhe Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Pajtim Kasami, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemaili.

Tarashajn ishte refuzuar nga  trajneri i Shqipërisë, Gianni, për në Kombëtaren e Shqipërisë.

Zvicrra tabela e futbollisteve

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch