Home » Lajme, Vendore » Zyrtarizohet subjekti i ri politik në Preshevë PDSH-ja Reformuese

Zyrtarizohet subjekti i ri politik në Preshevë PDSH-ja Reformuese

Dje me date 18 Korrik 2017, ne sallën e Kuvendit Komunal në Preshevë, pjesa e ndarë e PDSH-se nis iniciativen per aktivizimin e subjektit të ri politik në Preshevë, PDSH-ja reformuese.

Para shumë anëtarëve dhe simpatizuesve të këti subjekti më të ri politik në Preshevë fjalën e rastit e morën disa prej iniciatorëve të kësaj nisme ku u tha se deri te formimi i këti subjekti politik erdhi shkaku i uzurpimit të Partisë Demokratike Shqiptare nga grupe dhe klane interesi e sidomos nga kryetari Ragmi Mustafa i cili partinë e shihte vetëm si objekt të pasurimit të tij.

Gjithashtu në tubim u potencua se na janë bashkangjitur numër tepër i madhë, sidomos i ish anëtarëve të PDSH-së dhe se këto ardhje vazhdojn të rriten çdo ditë e më tepër. Në fund për opinion u lishua edhe një komunikatë të cilën mundeni ta lexoni duke klikuar në linkun e më poshtëm:
New Doc 2017-07-18 (1)_1

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch