Renova nuk ka arritur që të plasohet në xhiron e dytë kualifikuese në ligën e futbollit Europa League, pasi që pësoi humbjen nga ekipi Glentoran, pas gjuajtjes së penalltive. 

Ekipi i Irlandës Veriore arriti që të nxjerrë rezultatin e njejtë 2:1 me Renovën, një rezultat i njejtë me ndeshjen e luajtur në Shkup, ku Renova fitoi me rezultatin e njejtë. Mirëpo gjuajtja e penalltive ishte fatale për tetovarët të cilët u mposhtën në penalltitë e ekzekutuara. Pas Renovës, është Shkëndija e cila do të përballet me sfidat në garat evropiane të futbollit, me ndeshjen e parë me Partizanin e Beogradit.

Flamurtari dhe Vllaznia janë kualifikuar për në raundin e dytë të Kupës Europa Ligë falë rezultatit të ndeshjeve të para. Flamurtari mbylli dy ndeshjet me Buducnostin me rezultatin e përgjithshëm 4-3.

And maybe even get them to be excited about english essay writing blog eating it

Lini një Përgjigje

Previous post Basha, 99 për qind do të transferohet te Torino
Next post Në Beograd do ta këndojmë himnin madhështor ‘Besa Besë’
Translate »