Juventusi i Antonio Kontes ka mposhtur 2-0 kampionët e Milanit duke konfirmuar se janë pretendent kryesor për të fituar titullin. Tre minuta nga përfundimi i takimit rezultati ishte i barabartë 0-0 dhe kur pritej vërshëllima e gjyqtarit, vjen moment i Markizios, i cili arrin të shënojë dy herë duke gjunjëzuar kampionët në fuqi, që padyshim nuk është ai Milan ii sezonit të shkuar. Në minutën  87-të Markizio ndodhet në vendin e duhur në zonën e Milanit dhe gabimin e Bonerë2s e shfrytëzon duke e dërguar topin në rrjetë. Pas golit Milan mbetet me 10 vetë, pasi Boateng merr kartonin e dytë të verdhë. Në minutën e 90-të Markizio nga distance gjuan topi përplaset në tokë dhe Abiati nga shpëtimtari i Milanit në këtë mbrëmje, bën një gabim foshnjarak, pasi top ii kalon mes këmbëve dhe 2-0 për “zonjën e vjetër.”Me këtë fitore Juventus shkon në kuotën e 11 pikëve duke kryesuar rënditjen së bashku me Udinezen, e cila në mesditë fitoi 2-0 ndaj Bolonjës. Pra kreu i Serisë A është i gjithi bardhezi, ndërsa Milani me këtë humbje largohet me 6 pikë nga kreu.

Ja rezultatet e javës së 6-të të Serisë A

Novara                 3 – 3        Katania

Çezena                 0 – 0        Kievo

Fiorentina           1 – 2        Lacio

Leçe                       0 – 2        Kaliari

Palermo               2 – 0        Siena

Parma                   3 – 1        Xhenova

Udineze               2 – 0        Bolonja

Juventus              2 – 0        Milan

RËNDITJA

1.            Juventus              5              3              2              0              9:3          11

2.           Udinese               5              3              2              0              7:1          11

3.            Napoli                   5              3              1              1              9:3          10

4.           Palermo               5              3              1              1              9:6          10

5.           Cagliari                  5              3              1              1              8:5          10

6.           AS Roma              5              2              2              1              6:4          8

7.            Lazio                      5              2              2              1              7:6          8

8.            Chievo                  5              2              2              1              6:5          8

9.            Fiorentina           5              2              1              2              6:4          7

10.          Genoa                  5              2              1              2              9:8          7

11.          Catania                 5              1              3              1              5:7          6

12.          Parma                   5              2              0              3              6:10        6

13.          Novara                 5              1              2              2              10:10     5

14.          Siena                     5              1              2              2              4:4          5

15.          AC Milan              5              1              2              2              5:8          5

16.          Atalanta               5              3              1              1              8:7          4

17.          Inter                      5              1              1              3              7:11        4

18.          Lecce                     5              1              0              4              3:9          3

19.          Cesena                 5              0              1              4              2:7          1

20.          Bologna                5              0              1              4              2:10        1

Atalanta: -6 points

Ask about all the roles and responsibilities associated www.justbuyessay.com/ with the new position

Lini një Përgjigje

Previous post Regjistrimi i shqiptarëve në Medvegjë , Bujanoc dhe Preshevë të bëhet pas një viti nën mbikqyrje ndërkombëtare
Next post Barcelona dhe Real fitojnë në transfertë, Mesi dhe Ronaldo e bëjnë “pushim”
Translate »