Barcelona përforcohet me  dy futbollistë të rinj nga Sporting Lisbona, të cilët sezonin e ri do të luajnë për Barcelona B.

 

Edhe pse të gjithë jemi mësuar se Barcelona ka futbollistë të rinj për të shitur e jo për të blerë,ajo këtë herë po nuhatë talent edhe jasht kampit të saj.Por Barca ka blerë dy futbollistët e rinj të Sporting Lisbonës, Agonstinho Ca dhe Degar Le.

 

Agonstinho Ca ka lindur në Guiena Bissao, kurse Edgar Le është futbollist portugez. Të dy rinjët pritet të luajnë për Barcelonën B, e më pas ndoshta të luajnë për Barcën superiore.

Lini një Përgjigje

Previous post Mustafa dhe Arifi dërgojnë një shkresë për propozim-ndryshimet e konkursit të shpallur për pranimin e studentëve nga Lugina e Preshevës në vitin akademik 2012 / 2013
Next post Mourinho këmbngul për Modriçin
Translate »