Kosova ka marrë sot njohjen jubilare të 100.  Shteti i radhës që e pranon pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës është Jemeni.

Lajmin e ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter, sekretari i parë në Ministrinë e Jashtme të Jemenit, Marëan Ali Noman, raporton KTV.

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj e ka konfirmuar njohjen e Kosovës nga Jemeni përmes rrjetit social “Twitter”.

“Kam folur me ministrin e jashtëm, Abu-Bakr Al-Qirbi, i cili ma konfirmoi njohjen formale dhe zyrtare të Republikës së Kosovës”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter.

Lini një Përgjigje

Previous post Zyra për Zhvillim Ekonomik në Bujanoc – Informatë rreth agjendës së kryetarit të komunës së Bujanocit në Zagreb dhe Beograd
Next post Për nder të ditës së çlirimit të Gjilanit Kryetari i Komunës së Preshevës dhe Bujanocit të nderohen me titullin “Qytetar nderi i Gjilanit”
Translate »