Home » Archive for 8 Dhjetor, 2017

Puntorët e Shtëpisë së Kulturës në protest ndaj organit të përkohshëm

Pas protestës së punëtorve të Rtv Preshevës ndaj diskriminimit flagrant që i bëri organi i përkohshëm duke i shkaktuar bllokad financiare, sot protestuan edhe punëtorët e Shtëpisë së Kulturës “Abdulla Krashnica”. Ata në mënyrë të organizuar u nisën në marshin protestues nga Shtëpia e Kulturës deri në zyret e kryetarit të organit të përkohshëm Shqiprim Arifit. Arsyeja... 

‘Kobra’, i gatshëm për duelin e radhës

Gjergjaj pret përkrahje të madhe nga shqiptarët në Zvicër, ashtu siç e kanë përkrahur deri më tani. Boksieri shqiptar, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Arnold Gjergjaj është i gatshëm për duelin e radhës të tij, që do të zhvillohet të shtunën në Bazel. Gjergjas nesër do të ndeshet me Sean BIG SEXY Turner në “Grand Casino Basel”, derisa vetë boksieri në rrjetet sociale... 

DEMARKACIONISTAT HAJGAREN ME “STILOLAPSIN E HASHIM THAÇIT”(!)

Kjo foto i përket ditës kur Komisioni Shtetëror i Malit të Zi, përndryshe “Komisioni Milan Pauniq”, paraqiti raportin për Demarkacionin e Malit të Zi me Kosovën. Aty, në presidium, shihet dhe Gjukanoviqi me të vetët, që janë në krye të detyrës e në ballë të presionit të shumëfishtë në nje nga sall Ramiz LUSHAJ   DEMARKACIONISTAT PO HAJGAREN DHE ME “STILOLAPSIN... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch