Home » Archive for 17 Dhjetor, 2017

SKËNDER ZOGU – HISTORI PA PRANGA !

Mbrëmë në një ambjent të thjeshtë, por intelektual, në librarinë “Adrion” Ltd. në Tiranë, me një stil të drejtpërdrejtë perëndimor, ing. Skënder Zogu promovoi librin e tij të memuareve si askush më parë. Ky pinjoll i Familjes Mbretërore me një CV të njohur në mërgim si atdhetar e intelektual foli përmes kujtimeve duke hedhur hapin e parë real se si mund të shërohet... 

Si don ta bëjë “ndryshimin” APN në komunën e Preshevës?

Shkruan: Nehat Hyseni Po, është e vërtetë se Shqiprim Arifi pretendon që ta “ndryshoj gjendjen” në Luginë të Preshevës. Natyrisht, sipas Planit Aksional dhe ta kolonizoj me serbë. Prandaj, detyrë e tij është kthimi 30 vjet mbrapa, dmth në kohën e Sllobodan Millosheviqit, që i bie në vitin 1987. Asokohe nuk kishte parti politike shqiptare, kurse beteja kombëtare zhvillohej brenda... 

LR-PDSH sot ka mbajtur tubimin promovues në bashkësinë lokale Miratoc

Miratoca në këtë tubim ka dhënë përkrahje Lëvizja për Reforma me bindjen se Shpresa e re do konfirmohet më datë 24 dhjetor duke rrethuar nr 4. Tubimin e ka hapur kryetar i nëndegës njëherit kandidatë për këshilltarë Qenan Abazi i cili ka thënë përshëndetur të pranishmit duke kërkuar që Miratoca Lëvizjes për Reforma ti jap besimin për shpresën e të gjithëve. Ndërsa kandidati... 

Mesazh i Haradinaj për Preshevën: Liderët e Luginës të jenë unik dhe te vetëdijshëm per pergjegjesite qe i presin pas 24 dhjetorit

Ne periudhen kur Qeveria Haradinaj veq i ka mbushur 100 ditet e saja ne krye te instituciove kosovare, shefi i saj  Ramush Haradinaj per agjencine e lajmeve “Presheva Jone” eshte shprehur i kenaqur me intensitetin e punimeve, por ka thene se ka edhe shume hapsire per pune dhe pastaj do te vijne edhe rezultatet. Se pari z. Haradinaj ka cekur punet prioritet te cilat e kane gjetur qeverine te detyruar... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch