Home » Archive for 18 Dhjetor, 2017

POETI HASAN SELIMI PO E KA ADET, DY ÇMIME NDËRKOMBËTARE ÇDO VJET…

Poeti i njohur HASAN SELIMI, me disa libra poetik “Hije Dheu” (2015), “Shpirtit i betohem” (2017), “Mite deri përtej” (2017), etj., dhe me dy çmime kombëtare në “Ora e Poezisë” në Shqipëri e “Promenadë mërgimtare” në Kosovë, mori pjesë për të dyten herë brenda një viti në dy konkurime poetike ndërkombëtare në Itali. Ai, edhe kësaj here, u paraqit me një poezi... 

Kryeministri Haradinaj ne Bruksel (BE). Bisedone me Mogherinin per Kosoven dhe zhvillimet në rajon

Marrëdhëniet në rajon dhe vazhdimi i integrimit evropian janë temat kryesore që  po trajtohen sonte ketu në Bruksel, gjatë  një darke pune  në mes të krerëve të qeverisë së vendeve të Ballkanit Perëndimor të organizuar nga përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Sigurisë, Federica Mogherini, njofton agjencia e lajemeve “Presheva Jonë” drejtpersedrejti... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch