Home » Archive for 20 Dhjetor, 2017

Jep dorëheqeje kryetari i OVL-së të UÇPMB-së Munir Rexhepi

Ka dhënë dorëheqëje kryetari i OVL-së të UÇPMB-së Munir Rexhepi, arsyejet për dorheqjen e Rexhepit nga ky post është gjendja politike e mjerueshme nga Individ dhe Grupacione të ndryshme për interesa jo kombëtare siç eshtë organi i dhunshëm i instaluar nga qarqet e Qeveris së Serbis, ku me Pretendime për kolonizimin e Preshevës, nga istrumetet e instaluara dojnë ta tjetërsojn Preshevën. ORGANIZATA... 

LR-PDSH mbajti sot tubimin madhështor në fshatin Raincë

Me një mikpritje dhe atmosferë tejet të ngrohtë para qindra mbështetësve LR-PDSH shpalosi programin parazgjedhor për zgjedhjet e 24 Dhjetorit. Në këtë tubim u prezantuan dhe kandidatët për këshiltar nga Rainca,duke shpalosur secili pjesë të programit për qeverisjen e ardhshme 4 vjeçare. Kryetari i LR-PDSH Sami Salihu poashtu përshëndeti të pranishmit duke iu falënderuar përzemërsisht... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch