Home » Archive for 21 Dhjetor, 2017

PVD përmbyll fushatën me tubim madhështor

Mbrëmë, në një atmosferë të jashtëzakonshme, Partia për Veprim Demokratik mbajti tubimin përmbyllës me anëtarë dhe simpatizantë. Para një numri të madh të anëtarëve e simpatizantëve u bë prezantimi i kandidatëve të listës zgjedhore “Partia për Veprim Demokrati – Ardita Sinani” për Kuvendin komunal në zgjedhjet e parakohshme lokale të 24 dhjetorit. Kjo masë dhe entuziazmi... 

SHSHASHS – Urim me rastin e zgjedhjes se Nexhat Dacit, Kryetar i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës

Nga:          Shoqata  e  Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë  ”Papa  Klementi XI  AlbanI”, Suedi (SHSHASHS)   Për:           Prof. dr. Nexhat Daci, kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës Lënda:         Urim Suedi/Ängelholm, 21-12-2017 I nderuari  Prof. Nexhat Daci, Kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Duke... 

APN anulon tubimin përmbyllës në shenjë përkujtimi të aktivistes së ndjerë Luljeta Bajrami

Të nderuar qytetarë të Komunës së Preshevës, të nderuar anëtarë të kryesië, antarë, simpatizant të Alternativës për Ndryshim, të nderuar vëllezer e motra, Jemi në mungesë të aktivistës së devotshme për misionin tonë për NDRYSHIM, Luljeta Bajrami. Me dhimbje të thellë jemi informuar se Lulja ka ndërruar jetë. Lulja ishte një aktiviste që nga dita e parë e Alternativës... 

LR-PDSH mbajti një tubimin madhështor në fshatin Rahovicë

Rahovica sot me një mikpritje dhe atmosferë tejet të ngrohtë ku pati një masë të madhe mbështetësish të cilët i dhanë mbështetje të fuqishme kandidatitëve për këshilltar të këtij subjekti politik në vecanti kryetarit të saj që vjen po nga i njëjti vendbanim, z. Sami Salihut. Tubimin e përshëndetën të gjithë kandidatët për këshilltar që vijnë nga Rahovica, duke shpalosur... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch