Home » Archive for 22 Dhjetor, 2017

Protesta dëshpëruese anti-VETTING, anti-SHBA dhe antiintegrim e opozitës në Tiranë

Nga Skënder S.KAPITI Politika e Tiranës pothuajse e gjitha nuk e ka dashur Reformën në Drejtësi, as pushteti dhe as kundrapushteti(pozitë-opozitë), sepse te dyja kush më pak e kush më shumë janë të infektuara me individë të korruptuar dhe me rekorde krimi. Por kundershtimin hapur dhe ashpër kundër VETTING-ut e ka bërë Partia Demokratike e Sali Berishës dhe Lëvizja Socialiste për... 

Delawie: Kosova rrezikon izolimin global

Kryesia e Kuvendit të Kosovës është mbledhur në një takim të jashtëzakonshëm, pasi 43 deputetë kanë dhënë nënshkrimet në një kërkesë që Kuvendi, në një seancë të jashtëzakonshme, ta shfuqizojë Gjykatën Speciale. Kërkesa e deputetëve nënshkrues është që seanca e Kuvendit të mbahet sonte. Diplomatë të huaj kanë zbarkuar në Kuvend në përpjekje për t’i bindur liderët... 

Ambasadori britanik: Nata më e rrezikshme për Kosovën që nga paslufta

“Kësaj here kam përshtypjen se interesat personale po vihen para interesave të shtetit”, ka thënë O’Connell Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se nuk e di saktë se cila do të ishte përgjigja e Londrës e as e BE-së për Kosovën nëse e zhbën Gjykatën Speciale, por ka thënë se kjo mund të jetë nata më e rrezikshme e Kosovës që nga pas lufta, raportojnë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch