Home » Archive for 1 Janar, 2018

SHPIRTI I POPULLIT SHQIPTAR ËSHTË I LIDHUR PËRJETËSISHT ME SHPIRTIN E POPULLIT AMERIKAN

Suedi/Förslöv, 01.01.2018 Që nga kohët e vjetra të popullit shqiptar e deri në ditët e sotme, asnjëherë nuk ka lindur dilema që të mbahet përherë lidhja e vjetër shpirtërore me popullin Amerikan – lidhje kjo e cila ka dëshmi e qartësi – sepse ekzistenca e popullit Shqiptar në këto troje lidhet drejtpërsëdrejti nga përkrahja e presidentëve amerikanë si: Po të mos... 

Viti 2017 solli sukseset më të mëdha deri tash për Dua Lipën

Viti 2017 ishte viti më i suksesshëm në karrierën muzikore deri tash për Dua Lipën. Këngëtarja kosovare arriti të depërtojë në gjithë botën me albumin e saj të parë “Dua Lipa” dhe hitin “New Rules” që pushtoi botën. E lansuar në korrik, kjo këngë ka kaluar shifrën e 848 milionë klikimeve dhe padyshim është kënga më e suksesshme nga ndonjë shqiptar më 2017. Dua Lipa... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch