Home » Archive for 3 Janar, 2018

Viti Ri 2018 : Vjen “Goditja” e parë për OKB-në, nga Shtetet e Bashkuara – shkurtuar me 285 milionë dollarë buxhetin

Nga Beqir SINA –  OKB ” Shtetet e Bashkuara do të “marrin parasysh” vendet që “e kanë respektuar” Amerikën në votën OKB ” –  Shqipëria rrezikon të humbë  27,479,989 dollarë UN – NEW YORK : Ka pasur disa protesta globale pasi Presidenti Trump njoftoi synimin e tij për të lëvizur Ambasadën e SHBA në Izrael në Jeruzalem,... 

Sfidat aktuale, apo “kunxhat e Nasradinit” në Republikën e Kosovës

Shkruan: Nehat Hyseni Viti 2017 përfundoi me nismën e një varg problemesh, që u transferuan si me automatizëm në vitin 2018. Kështu që ky vit do të startoj me ballafaqimin apo më saktë: më armiqësimin dhe konfrontimin direkt me miqtë tanë ndërkombëtarë, që na sollën lirinë dhe Pavarësinë. Edhepse kemi hyrë në vitin e nëntëmbëdhjetë të pasluftës, disi akoma nuk ia kemi... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch