Home » Archive for 8 Janar, 2018

A ËSHTË HOTI NË PLAVË- GUCI !

Pse po heshtin partitë politike shqiptarë për tharjen e Hotit?! I lindur në Hot të Plavë-Gucisë dhe po aty në vendlindje mora edhe hapat e parë të diturisë. I ardhur në SHBA që në klasën e 7-të të shkollës fillore, asnjëherë nuk më ikë nga mendja malli që ndiej për ato troje. I rritur si gjithë të tjerët me thërrime buke në ato troje kreshnikësh edhe pse përtej oqeanit... 

EDHE NJЁ HERЁ TJETЁR, JO DEMARKACIONIT!

Dr. ISLAM LAUKA, diplomat, pedagog Tё dashur miq, Meqёnёse shkrimi im i fundit “Marrёveshja pёr demarkacionin nuk duhet tё ratifikohet” ka ngjallur, jo pak, reagime dhe, nё pamundёsi pёr t’iu pёrgjigjur secilit prej jush pёr komentet e bёra rreth tij, mendova qё, nё mёnyrё tё pёrmbledhur, tё trajtoj disa nga problematikat qё ju keni ngritur. Qё nё fillim, dёshiroj tё... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch