Home » Archive for 11 Janar, 2018

Kalon Ligji për gjuhët në Kuvendin e Maqedonisë

Përdorimi zyrtar i gjuhës shqipe është formuluar si “gjuhë të cilën e flasin mbi 20 për qind e popullatës”. Ajo do të zbatohet edhe në të gjitha tabelat udhëzuese të institucioneve shtetërore dhe në komunat ku gjuha shqipe përdoret mbi 20 për qind të popullatës së përgjithshme. Me 69 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Maqedonisë e ka votuar Ligjin për... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch