Home » Archive for 12 Janar, 2018

Kryeministri Haradinaj priti në takim Shqiprim Arifin dhe Sami Salihun

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim kryetarin  e APN-së, Shqiprim Arifin dhe të  LR-PDSH-së, Sami Salihun. Në këtë takim, kryeministri është njoftuar për gjendjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës si dhe për nevojën e forcimit të bashkëpunimit të ndërsjellë. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se duhet të forcohen lidhjet dhe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch