Home » Archive for 16 Janar, 2018

Gjergj Kastrioti i madh ashtu siç ishte lindi dhe vdiç si shqiptar

Kombi ynë, ka një figure historike si Skenderbeu, që iu mungon kombeve te tjera, sidomos atyre qe kërkojnë te na zhbëjnë. Pikërisht për ketë, ne emër te demitizimit te figurave historike, po ngrihet një stuhi propagande nga te huaj dhe shqiptare te shitur kundër tij. Ata kane përpunuar një strategji që ta shpallin Skenderbeun, jo shqiptar, dhe ne pamundësi te kësaj, ta shpallin atë... 

Oliver Ivanoviq është vrarë sot me armë zjarri para zyrës së tij në veri të Mitrovicës

Kryetari i Iniciativës Qytetare “Serbia, Demokracia, Drejtësia” (SDP) Oliver Ivanoviq është sulmuar sot me armë zjarri para zyrës së tij në veri të Mitrovicës, ndërsa si pasojë ka ndërruar jetë në spitalin rajonal në veri të Mitrovicës. Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e Ivanoviqit. Policia njoftoi se në vendin ku është sulmuar Oliver Ivanoviq kanë gjetur... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch