Home » Archive for 19 Janar, 2018

Veprimtaria e Jonuz Musliut :Ngjarjet e mëdha, nxjerrin njerëz të mëdhenj

Instinkti kombëtar është konkluzioni që një popull nxjerr nga shumë shekuj përvojë. Ky instinkt nuk të zhgënjen  asnjëherë, siç nuk e zhgënjeu në asnjë moment  as veprimtarin e çështjes kombëtare Jonuz Musliun. Aktivitetet për zgjidhjen e çështjes kombëtare i filloi nga mosha e rinisë duke vazhduar deri në momentet e fundit të jetës. Instinkti kombëtar është konkluzioni... 

Politika dhe egoistët e politikës shqiptare

Nga Fahri Xharra Si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë ,shumica nuk kanë më besim në politikanët. Nga rrjedhë ky mosbesim ?Nga rrjedhë ky mosbesim ndaj politikanëve bile edhe në rradhët e anëtarëve të partive të tyre ? Bindja e krijuar  se marrja me politikë domosdoshmërisht ngërthen në qëllim korrupsionin ,atëherë nuk është befasuese që shumica e njerëzve e kanë humbur... 

Veteranët përsërisin qëndrimin kundër Speciales, kanë lutje për ambasadorët në Kosovë

Organizata e veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka lutur ambasadorët e shteteve mike të Kosovës që të mos bëjnë presion te deputetët e Kuvendit. OVL e UÇK-së në një komunikatë ka përsëritur qëndrimin për shfuqizimin e Gjykatës Speciale “sepse konsiderojmë se kjo gjykatë është e njëanshme”. “Përmes kësaj komunikate i bëjmë me dije opinionit... 

Liderët e Ballkanit mbajnë një takim të veçantë në kuadër të Forumit të Davosit

Siç merr vesh albinfo.ch, ditën e premte, më 26 janar, nga ora 11 e 30 deri në orën 12 30, në kuadrin e Forumit do të mbahet takimi i liderëve të Ballkanit. Tema e takimit do të jetë “Përshpejtimi i zhvillimeve afatgjata në Balllkanin Perëndimor”. Në Forumin Ekonomik të Davosit (WEF), i cili mbahet nga 22 deri më 26 janar, nën moton “Të krijohet një ardhmëri e përbashkët... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch