Home » Archive for 20 Janar, 2018

Lamtumirë njeriu i të drejtave të popullit shqiptar!

Sot në Konçul, iu dha lamtumira e fundit veprimtarit të çështjes kombëtare, Jonuz Musliut. Jonuz Musliu, kryetar i Kuvendit Komunal të Bujanocit dhe i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, sot në fshatin e tij të lindjes në Konçul, iu dha lamtumira e fundit ku ishin mbledhur ish luftëtarë të UÇPMB-së, qytetarë të shumtë nga e gjithë Lugina si dhe udhëheqës... 

VETTING-u real: të gjithë politikanët, pushtetarët dhe gjyqtarët e tranzicionit, të largohen

Nga Skënder S.KAPITI Largimi i pothuajse i të të gjithë politikanëve, pushtetarëve dhe gjyqtarëve të tranzicionit do të ishte realisht VETTING-u i vërtetë në Shqipëri ashtu sikurse duhet edhe në Kosovë. Ky do të ishte kryeligji i cili do ta shpëtonte Shqipërinë dhe shqiptarët nga kriminelët, hajdutët, nga korrupsioni ,nga varfëria, papunësia, nga eksodi dhe që do të mundësonte... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch