Home » Archive for 21 Janar, 2018

Gjykata administrative e Nish-it ka vendosur që rivotim të ketë vetëm në vendëvotimin numër 5 në Preshevë

Nga burimet tona të sigurta merret vesh se gjykata administrative në Nish ka vendosur që zgjedhjet të përsëriten vetëm në vendëvotimin numër 5 në qytetin e Preshevës. Vendimi i gjykatës vjen pasi që Komisionit komunal zgjedhor mori vendim që në rivotim të shkojnë vendëvotimet 2,4,5,7 dhe 8, meqenëse komisioni në këto njësi pat vërejtur parregullsi, ku në vendvotimin numër... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch