Home » Archive for Maj, 2018

Ndërron jetë ‘milioneri me kancer’ i cili dhuroi pasurinë për bamirësi

Një djalosh milioner i dhënë pas dynjasë, sprovohet me kancer. Mjekët i thonë se nuk do të jetojë më shumë se disa muaj. Dje ai ka vdekur, jo disa muaj pas shfaqjes së sëmundjes, por disa vjet. Ali Banat, pasi kuptoi sëmundjen e rëndë, ndryshoi stilin e jetës, filloi me projekte bamirësia dhe nuk ndaloi deri sot kur ai vdiq. Ai thotë se sëmundja ishte dhuratë nga Zoti, që të ndryshonte... 

Futbollistët e Shqipërisë dhe Kosovës këndojnë së bashku himnin kombëtar

Ndeshja vëllazërore ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë përfundoi me rezultat 3:0. Por, para ndeshjes derisa po intonohej himni kombëtar, përveç lojtarëve të Kombëtares shqiptare, atë e kënduan edhe futbollistët e Kosovës, shkruan albinfo.ch. Kjo ishte diçka unike nga kjo ndeshje, derisa atmosfera në Cyrih ishte e mrekullueshme me tifozerinë që përkrahën të dy ekipet shqiptare.     filme... 

Fituesit e Festivalit Letrar për të Rinj “Tirana 2018” (Edicioni IV, Seksioni I)

28 maj 2018, ora 18:00, Parku Rinia – Tiranë Në mbrëmjen e 28 majit u zhvillua Ceremonia Finale e Festivalit Letrar për të Rinj “Tirana 2018” (Edicioni IV, Seksioni I) ku u shpallën fituesit: ÇMIMET E PARA POEZI – Enejda Çullhaj – gjimnazi “Myslym Keta” ESE – Danja Nako – gjimnazi “Sami Frashëri” PROZË – Sindi Bego – gjimnazi “Ismail... 

Rikthimi madhështor i heroit të Shqipërisë Etnike – Ndue Përlleshi

Mr.sc.Nue Oroshi (Kjo kumtesë është mbajtur nga Nue Oroshi më, 26 maj 2018 në Zvicer me rastin e mbajtjes së akademisë perkutimore për heroin e kombit Ndue Perlleshi) Kohëzgjatja në mes të jetëlindjes e deri tek jetëvdekja për njeriun është një periudhë kohore ku duhet bërë jeta, ku tek të gjithë nuk është e njejtë . Kohëzgjatja nga jetëlindja e deri tek jetëvdekja ku njeriu... 

Nexhat Behluli zgjidhet në Këshillin Ekzekutiv të Unionit Gazetarëve të Pavarur në Republikën e Serbisë

Nexhat Behluli i nominuar nga Komuniteti i Pakicave Kombëtare në Serbi për Anëtarë të Këshillit Ekzekutiv. Në garë të fortë, në mesin e 13 Anëtarëve të zgjedhur fitoi Votat e mjafueshme nga Delegatët e Kuvendit të Unionit për mandatin e ardhshëm 4 vjeçarë. Nexhat Behluli është pronar i Televizionit Spektri nga Bujanoci. filme porno xnxx xxx xxx  Read More »

Tash e tutje në Serbi, 130 km/h shpejtësia maksimale në autostradë

Në mbledhjen e mbajtur dje, Parlamenti serb ka miratuar ndryshimet në Ligjin për Sigurinë në Komunikacion. Me ndryshimet e miratuara në Ligj, shpejtësia maksimale që do të lejohet në autostradat e Serbisë do të jetë 130 km/h, në vend të 120 km/h, shkruan agjencia serbe Tanjug. Ndryshimet në Ligj para deputetëve serbë i ka arsyetuar ministrja e Transportit, Zorana Mihajloviq, e cila... 

Drejtësia e vonuar është drejtësi e humbur!

Në qoftë se në kulmin e qytetërimit, ka njerëz që bien e vdesin nga kufijtë artificial të vendosur padrejtësisht, fajtor nuk është vullnetarizmi i atyre që tentojnë ti kalojnë këta kufij por padrejtësia shtetërore që i mbanë të mbyllur ata kufij. Si familjar të Dashnimit dhe si shoqëri shqiptare kemi ndërmarr një iniciativë për ngritjen e zërit për padrejtësinë dhe krimin... 

Shaip Kamberi kërkon reciprocitet të të drejtave të shqiptarëve me serbët e Kosovës

Kryetari i Komunës së Bujanocit z. Shaip Kamberi priti në takim zv. kryetarin e Organizatës Rinia Panevropiane, Christian Hoferer. Temë e bisedimeve ishte situata politike dhe e sigurisë në Luginë të Preshevës, dialogu midis Kosovës dhe Sërbisë si dhe pozita në të cilën ndodhen shqiptarët e kësaj pjese. Kryetari Kamberi përsëriti qëndrimin që reciprociteti duhet të jetë pjesë... 

Belgzim Kamberi, zgjidhet antarë i kryesisë së partisë së re, PSD

Partia Social Demokrate në Kosovë ka zgjedhur kryesinë e re te partise. Në këtë parti është zgjedhur edhe Belgezim Kamberi nga Presheva si antarë i kryesise së partisë te sapoformuar nga te pakenaqurit e Levizjes Vetevendosje! Vlene te theksohet se Belgzimi sa ishte në Levizjen Vetëvendosje! e kishte të njejtën pozitë .       Anëtarët e zgjedhur të kryesisë janë: Adonis... 

Dua Lipa kuqezi në Kiev para finales së Ligës së Kampionëve

Këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa do të performojë ditën e nesërme në ceremoninë hapëse të finales së Ligës së Kampionëve. Këngëtarja shqiptare ka dhënë sot edhe një parashikim se kush e fiton trofeun, ku do të ndeshen Real Madrid dhe Liverpooli. “Përshëndetje. Unë jam Dua Lipa, dhe parashikimi im për nesër është 3:2, për Liverpoolin”, thotë këngëtarja në faqen zyrtare... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch