Home » Archive for 2 Qershor, 2018

BURRA TË MIRË SI SUL LUSHAJ I BAJNË NDER KOMBIT SHQIPTAR

-Fjalë Lamtumire në ditën e sotme të përcjelljes mortore në Varrezat e Sharrës në Tiranë – I nderuar Princ Leka II, Të nderuar familjarë e farefisni të veteranit nacionalist e mbretëror, Sul Lushaj, bashkidealistë, miq e dashamirë të tij, Sul Lushaj, njeriu ynë shekullor, lindi në Tropojë dhe ishte qytetar Australian, i cili jetoi gjithë jetën e tij me krenarinë shqiptare... 

Sot, Lamtumira e fundit për Sul Muzli LUSHAJ – nacionalist e mbretëror i njohur, antar i Akademisë Monarkiste Shqiptare, ish i Përndjekur Politik

Sot, më 2 qershor 2018, ora 15,00, nga Bar-Restorant “Piazza” (mbas Muzeut Historik Kombëtar) do të bëhet përcjellja për në Varrezat e Sharrës në Tiranë. Sot do t’i jepet Lamtumira e fundit Sul LUSHAJT, antar i Akademisë Monarkiste Shqiptare (AMA), nacionalist, mbretëror, legalist, ish të përndjekurit politik, veprimtar politik e shoqëror shqiptaro-australian. Nacionalisti e mbretërori,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch