Home » Archive for 4 Qershor, 2018

VUÇIQ E MOHON PREZENCËN E USHTARËVE SERBË NË KUFIRIN ME KOSOVËN

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq i ka mohuar raportimet e disa mediave që thanë se në Jarinje ishin parë ushtarë serbë. U tha se ushtarët serbë ishin vendosur në Rudnicë në afërsi të Jarinjes, por Vuçiq nuk i ka komentuar këto raportime. “Nuk më intereson ajo çfarë shkruajnë mediat shqiptare”, tha fillimisht presidenti serb, transmeton lajmi.net Tutje ai tha se njësitet... 

Latifi: Do të hiqen nga lista e ndihmës sociale në Preshevë ata që vozisin vetura të mira

Në komunën e Preshevës janë 826 përfitues nga asistenca sociale e cila ofrohet si program nga Qendra për punë sociale. Liridon Latifi, drejtor pranë këtij institucioni në intervistën për titulli.com tha se janë të punësuar 16 persona prej tyre 11 janë me sistematizim të ministrisë kurse 5 punëtorë financohen nga buxheti komunal i komunës së Preshevës. Numrin e shfrytëzuesve... 

Tropojë: Tri veprimtari në një ditë

Nga Rali LURA Sot, 4 qershor 2018, ora 10.00, Bashkia Tropojë me mbështetjen e Këshillit të Qarkut Kukës, organizon në Pallatin e Kulturës “Dardania” nji aktivitet kushtuar 20-vjetorit të Eksodit të Shqiptarëve të Kosovës në Tropojë, ku do të ndahen dhe disa tituj “Qytetar Nderi i Tropojës”. Pas kësaj veprimtarie solemne, në Sheshin kryesor të qytetit ... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch