Home » Archive for 11 Qershor, 2018

Dr Avni Presheva merr pjesë në konferencën shkencore për Lidhjen e Prizrenit

Profesori preshevar Avni Presheva ishte njëri nga pjesmarrësit e konferencës shkencore kushtuar Lidhjes së Prizrenit. Në fjalën e rastit Dr Presheva ndër të tjera deklaroi: Njeriu kombetar dhe atdhetar i ka 2 jeta. 1. Jeta fizike tere veprimtaria e tij Prej lindjes e deri ne vdekje, 2. Jeta e perjetesise Eshte e atyre qe per kombin dhe atdheun e kane dhene edhe jete. Jeta pra e delegateve qe... 

Mediat mercenare dhe manipulatore helmojnë dhe përçajnë opinionin

Nga Skënder S.KAPITI Natyra e shumicës së mediave shqiptare si ato vizive dhe të shkruara janë  ashtu si politika dhe si korrupsioni në Shqipëri, janë palë me to dhe në funksion të interesit të ngushtë materialist mediatik. Morali mediatik në Shqipëri ka mbi te gjitha interesin dhe paranë ashtu si politika, si drejtësia dhe tërë sistemi aktual në Shqipëri , dhe si të tilla,... 

Politikanët e korruptuar dhe prestigji i rëndësishëm

Ali Hertica Unë kam qenë krenar që kam qenë pjesë e demokracisë së sotme. Tani kam bërë një studim të vjetër dhe ndoshta po aq pa kuptim, termi “demokraci” është bërë më shumë një nocion utopik, diçka e paarritshme. Shumë , pak të dhëna  për qytetarët, politikanët e korruptuar dhe vetja e tyre dhe  prestigji është më e rëndësishme se mendja dhe vullneti... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch