Home » Archive for 14 Qershor, 2018

Riza Halimi – Urim për festën e Fitër Bajramit

Mesazhi përurues i kryetarit të Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi për festën e Fitër Bajramit Të dashur qytetarë të Luginës së Preshevës, dëshiroj që t’Ju uroj nga zemra festën e madhe të Fitër Bajramit. Duke pasur parasysh rëndësinë dhe vlerën e kësaj feste për të gjithë muslimanët, dua t’Ju uroj të gjitha të mirat, shëndet, begati e mbarësi në familjet... 

Urim i shoqates Trojet e Arbrit

Shoqata e intelektualve mbarëshqiptarë ” Trojet e Arbrit” iu uron shqiptarëve të besimit islam në të gjitha trojet shqiptare festën e Fiter Bajramit! Urojmë që kjo festë të na sjellë harmoni, begati, paqe, dashuri dhe bekim në shtëpitë tona!Në mënyrë të veçantë një urim për studiuesit tanë që nuk na u ndanë që katërmbëdhjetë vjet me radhë.Studiuesit tanë... 

URIM PËR FESTËN E BAJRAMIT TË MADH

Të gjithë besimtarve myslimanë, në veçanti shqiptarve të besimit islam, kudo që janë i U R O J M Ë FESTËN E BAJRAMIT TË MADH Urojmë që kjo festë t’i bashkoj të gjitha familjet dhe të gjitha zemrat reth sofrës së kësaj feste të shenjtë fetare, Fitër Bajramit apo Bajramit të Madh. Besimtarëve të devotshëm që kanë agjëruar, urojmë që Zoti i Madhëruar t’ua pranojë... 

DOLI NGA SHTYPI LIBRI ”MONUMENT DASHURISE SE PERFLAKUR” I AUTORES HYRE TEJECI MURATI

Botues Shoqata e Shkrimtareve dhe Artisteve Shqiptare ’’Papa Klementi XI Albani”, Suedi.   Fjala e redaktorit, Prof. Dr. Mehmet Rukiqi   Hyrë Tejeci Murati, botoi veprën monografike, me titull “Monument dashurisë së përflakur për atdhe”. Arsimi, arti, kultura dhe shkenca shqiqtare, në përgjithësi, shënojnë edhe një shkallë të ngritjes më lartë të zhvillimit. Për objekt... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress