Home » Archive for 15 Qershor, 2018

Lidhja Shqiptare e Prizrenit – ngjarja më e madhe në historinë e shqiptarëve ( pj.2)

Nga Skënder Sadri KAPITI   Kjo  ngjarje madhore, si më e rëndësishme për shqiptarët duhej të kujtohej dhe të kremtohej me madhështi nga dy shtetet  shqiptare realizimi i të cilëve ka ardhur si rezultat i  projektit dhe përkushtimit të jashtëzakonshëm i  Lidhjes Shqiptare të Prizrenit , apo të kësaj  organizate gjithëkombëtare shqiptare.  Lidhja e Prizrenit bëri për herë... 

Berlin: Bundestagu miraton zgjatjen e mandatit të Bundeswehrit në Kosovë

Shtyhet edhe për një vit mandati i Bundeswehrit në Kosovë. 29 milionë Euro do të kushtojë ky mandat në 12 muajt e ardhshëm, shkruan DW. Bundestagu gjerman miratoi vazhdimin e misionit të ushtarëve gjermanë në Kosovë, i cili është edhe misioni më i vjetër aktualisht i Bundeswehrit jashtë vendit. Për këtë vendim kanë votuar shumica dërmuese e deputetëve gjermanë: 508 deputetë... 

Botërori 2018 – Ronaldo i jashtëzakonshëm, super derbi përfundon 3:3

Portugalia dhe Spanja kanë barazuar 3:3 në ndeshjen më të bukur deri më tani të Kampionatit Botëror. Golin e parë e shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e katërt nga penalltia, 11-metërsh të cilin e kishte fituar vet, derisa barazoi Diego Costa në minutën e 24-t, por Ronaldo doli sërish në skenë, kur shënoi me një gjuajtja nga distanca dhe gabimit të portierit spanjoll, De Gea. Por,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress