Home » Archive for 16 Qershor, 2018

Botërori 2018 – Kroacia fiton dhe bind ndaj Nigerisë

Kroacia ka mundur Nigerinë me rezultat 2:0 në ndeshjen e tyre të parë në këtë Botëror. Në minutën e 32-të, Etebo shënoi në portën e tij, duke kaluar në epërsi Kroacinë. 40 minuta më vonë, Kroacia gjen edhe golin e dytë, kur Luka Modriq shënon nga penalltia. Tashmë kroatët kanë tre pikë dhe janë liderë të grupit. Takimi tjetër i këtij grupi ndërmjet Argjentinës dhe Islandës... 

Ligji i hekurt i oligarkisë tregoi formë të qeverisjes përfundimisht

Ali Hertica Unë kam qenë krenar që kam qenë pjesë e demokracisë së sotme. Tani kam bërë një studim të vjetër dhe ndoshta po aq pa kuptim, termi “demokraci” është bërë më shumë një nocion utopik, diçka e paarritshme. Shumë , pak të dhëna  për qytetarët, politikanët e korruptuar dhe vetja e tyre dhe  prestigji është më e rëndësishme se mendja dhe vullneti... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress