Home » Archive for 21 Qershor, 2018

Kroaci e jashtëzakonshme ndaj Argjentinës

Kroacia është kualifikuar tutje, derisa Argjentina afër eliminimit Golin e parë në këtë ndeshje e realizoi Rebiq në minutën e 53-të, pas një gabimi të portierit të Argjentinës. Në minutën e 80-të. Kroacia dyfishon epërsinë me anë të Luka Modriq, i cili shënon nga distanca. Në minutën e 91-të, Kroacia vulosi fitoren, kur Ivan Rakitiq shënoi nga afërsia. Kroacia ka grumbulluar... 

Rrugët e Gjilanit me flamuj zviceranë

Ndeshja e nesërme mes Zvicres dhe Serbisë ka bërë që Gjilanasit të bëjnë një gjest duke treguar përkrahje ndaj përfaqësueses zviceriane. Rrugët e qytetit të Gjilanit, janë mbushur me flamuj të Zvicrës. Nesër pritet të luhet ndeshja në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, Zvicra- Serbia. Gjilanasit kanë zbukuruar qytetin duke treguar përkrahje ndaj Zvicres. Në përfaqësuesen... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch