Home » Archive for 22 Qershor, 2018

Botërori 2018 – Festa dhe golat e Xhakës dhe Shaqiri

Si Xhaka ashtu edhe Shaqiri kanë festuar duke bërë shqiponjën me duar. Dy yjet shqiptarë Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka i kanë sjellë fitoren Zvicrës në ndeshjen kundër Serbisë, duke triumfuar 2:1, shkruan albinfo.ch. Granit Xhaka barazoi rezultatin në minutën e 53-të me një super gjuajtje nga distanca, derisa Xherdan Shaqiri ka shënuar në minutën e 90-të për 2:1, duke i sjellë... 

Ndeshja Zvicër- Serbi apo Shaqiri –Serbi

Nga Skënder Sadri KAPITI  Duhet falenderuar Gazeta “BOTA SOT” për informacionet e saj  edhe për botën sportive, aktualisht për Kampionatin Botëror Rusia -2018. Nga kjo Gazetë gjithkombetare shqiptarët po mësojnë atë se çfarë sëmundje të rëndë , të pashërueshme fanatizmi, genocidi dhe  shoviniste  kanë  gjenetikisht  serbët kundër shqiptarëve edhe kur bëhet fjalë... 

Qeveria e Shqipërisë po luan me kartën e Erdoganit me sjelljen e sirianëve

Imazhi shqiptar në kontinentin evropian çdo ditë e më shumë po rrezikohet, shumë herë nga kundërshtarët e saj politik të shteteve jo mike të shqiptarëve por shpesh edhe nga qeveritë tona shqiptare me vendimet e tyre të pa matura, 2+1 nga ajo e Shqipërisë, Kosovës dhe ajo e Maqedonisë. Nëse këti rreziku i’a shtojmë edhe dozën e qytetarëve tanë që janë jo koshient për hapërimin... 

Servilizmi dhe cinizmi i kastës sonë politike hedhin një hije të zezë mbi të gjithë shqiptarët

Dr. Islam LAUKA Zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, pati deklaruar publikisht se Demarkacioni me Malin e Zi nuk ishte kusht i vënë nga Bashkimi Europian për liberalizimin e vizave, por i propozuar dhe i marrë përsipër nga Hashim Thaçi, në mënyrë që, nëpërmjet servilizmit sade, të fitojë kapital politik në Bruksel, në funksion të axhendave të tij personale, për të mbijetuar në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress