Home » Archive for 23 Qershor, 2018

Botërori 2018 – Gjermania fiton në frymën e fundit

Gjermania ka mundur Suedinë me rezultat 2:1 në Kampionatin Botëror në Rusi. Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi Toivonen për Suedinë, derisa gjermanët kishin humbur shumë raste në fillim të takimit. Ai realizoi në minutën e 32-të, duke kaluar suedezët në epërsi. Gjermania e filloi furishëm pjesën e dytë, dhe pas tre minutave Reus barazon për 1:1. Golin e fitores për Gjermaninë... 

Ahmeti: Shqiptarët i përgjigjen pozitivisht referendumit për emrin

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se marrëveshja për emrin e arritur me Greqin është shumë e rëndësishme për Maqedonin. Ai ka thënë se në rast se organizohet referendum shqiptarët do t’i përgjigjen pozitivisht atij. “Unë mendoj që shqiptarët janë të përgjegjshëm, e dinë rëndësinë e kësaj çështje kaq të madhe të ardhmen e shqiptarëve të Maqedoni dhe vendit,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress