Home » Archive for 25 Qershor, 2018

FIFA dhe Erdogan

Nga Skënder S.KAPITI Nëse FIFA  pas ankesës së Federatës Serbe të Futbollit ndëshkon Shaqirin dhe Xhakën pse ata bënë shqiponjën me duar gjatë ndeshjes Zvicër – Serbi  pas shënimit të golave nga ana e tyre, atëhere çfarë do të duhej të  bënte Presidenti turk Erdogan  me Shefin e kabinetit të tij si dhe me Këshilltarin e parë të tij kur ata bënë me duar  shqiponjën... 

Mbaji me vete do “letra Kosove”, o Hashim Thaçi!

Nga Ramiz LUSHAJ   Kqyrini mirë këto dy foto! Çka me pá! Po qysh o Presidenti shqiptar i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk mban përpara vehtes tande në tavolinë astenji letër bardhezi (apo dossier), sikurse Alexander Vuçiqi i Serbisë, që rri përballë teje. Ai ka nji “mal” me letra dokumentare për Dialogun e vështirë Kosovë-Serbi, të mbajtur kësaj të diele (24 qershor 2018) në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress